En İyi IMDB Puanına Sahip 10 Film

En İyi IMDB Puanına Sahip 10 Film

Mart 30, 2020 0 Yazar: Yusuf

İzlemekten Keyif Alacağınız IMBD Sıralamasının İlk 10 Filmi

Film izlemek hepimizin sevdiği, zaman geçirten bir eylemdir. Ama bazen film seçmek zor ve uğraştırıcı olabiliyor.

Ben de sizlere öneri açısından en yüksek IMDB puanına sahip 10 filmi sıraladım.

1. Esaretin Bedeli – (1994) – IMDB 9.3

en iyi filmler – Esaretin Bedeli

En yüksek IMDB puanına sahip bu film gelmiş geçmiş en iyi filmler listesinde yer alıyor. Yönetmenliğini Frank Darabont‘un üstlendiği filmde başrol oyuncuları arasında Tim Robbins, Morgan Freeman, Bob Gunton gibi ünlü oyuncular yer alıyor.

>>Fragman için tıklayınız.

2. Baba – (1972) – IMDB 9.2

en iyi filmler – Baba

IMDB sıralamasında 2. sırada yer alan Baba filmi Mario Puzo tarafından kaleme alınmıştır. Türkiye’nin en çok izlenen ve satılan filmidir. Yönetmen koltuğunda Francis Ford Coppola otururken, başrollerinde Marlon Brando, Al Pacino, James Caan gibi oyuncular yer almaktadır.

>>Fragman için tıklayınız.

3. Baba II – (1974) – IMDB 9.0

en iyi filmler – Baba II

Baba filminin 2. partı olan Baba II filmi yine en iyi filmler arasında yer alıyor. Yönetmen koltuğunda yine Francis Ford Coppola var. Başrollerde ise Al Pacino, Robert De Niro, Robert Duvall yer alıyor.

>>Fragman için tıklayınız.

4. Kara Şovalye – (2008) – IMDB 9.0

en iyi filmler – Kara Sovalye

 Jonathan Nolan ve Christopher Nolan‘ın yazdığı, aynı zamanda Christopher Nolan’ın yönettiği filmin başrollerinde Christian Bale, Heath Ledger, Aaron Eckhart gibi isimler yer alıyor. Film IMDB sıralamasında en iyi 4. film olarak yer alıyor.

>>Fragman için tıklayınız.

5. 12 Öfkeli Adam – (1957) – IMDB 8.9

en iyi filmler – 12 Öfkeli Adam

Reginald Rose‘un kaleme aldığı bu yapıtın yönetmen koltuğunda Sidney Lumet oturmaktadır. Başrollerinde Henry Fonda, Lee J. Cobb, Martin Balsam gibi isimleri barındıran bu film listemizde 5. sırada yer alıyor.

>>Fragman için tıklayınız.

6. Schindler’in Listesi – (1993) – IMDB 8.9

en iyi filmler – Schindler’in Listesi

IMDB listesinin 6. sırasında yer alan Schindler’in Listesi filminin başrollerinde Liam Neeson, Ralph Fiennes, Ben Kingsley yer alıyor. Kitabını Thomas Keneally , senaryosunu Steven Zaillian yazmıştır. En iyi filmler arasında gösterilmektedir.

>>Fragman için tıklayınız.

7. Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü – (2003) – IMDB 8.9

en iyi filmler – Yuzuklerin Efendisi

11 dalda 11 ödül kazanan en iyi filmler arasında yer alan Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü filminin yönetmeni Peter Jackson‘dur. Yazarlığını J.R.R. Tolkien‘in yaptığı filmin senaristi Fran Walsh‘dur. Başrollerinde Elijah Wood, Viggo Mortensen, Ian McKellen yer almaktadır.

>>Fragman için tıklayınız.

8. Ucuz Roman – (1994) – IMDB 8.9

en iyi filmler – Ucuz Roman

1994 yapımı en iyi IMDB puanına sahip olan filmler arasında yer alan Ucuz Fırça filmi Quentin Tarantino tarafından yönetilmiştir. Başrollerinde John Travolta, Uma Thurman, Samuel L. Jackson gibi isimler yer almaktadır.

>>Fragman için tıklayınız.

9. İyi, Kötü Ve Çirkin – (1966) – IMDB 8.8

en iyi filmler – Iyi, Kotu ve Cirkin

Yönetmenliğini Sergio Leone‘un yaptığı 1966 yapımı başyapıtın başrollerinde Clint Eastwood, Eli Wallach, Lee Van Cleef gibi isimler oynamıştır.

>>Fragman için tıklayınız.

10. Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği – (2001) – IMDB 8.8

en iyi filmler – Yuzuklerin Efendisi: Yuzuk Kardesligi

Birçok kişi tarafından en iyi filmler arasında kabul edilen Yüzüklerin Efendisi filminin diğer serisi olan Yüzük Kardeşliği listemizde 10. sırada yer alıyor. 4 Oscar, 77 ödül kazanan ve 88 adaylığı bulunan bu filmin kitabı J.R.R. Tolkien tarafından yazılıp, Fran Walsh tarafından senaryoya uyarlanmıştır. Başrollerinde Elijah Wood, Ian McKellen, Orlando Bloom gibi isimler yer almıştır.

>>Fragman için tıklayınız.